TAYYİP TÜRKMÜ BEN HİÇ ZANNETMİYORUM YORUM SİZİN

Tayyip Türk mü?


Bize gelen yorumlarda Tayyip bey’in ailesini araştımamı pek çok ziyaretçim belirtti… İşte bu yazımda tayyip’in soyunun nereden geldiğini sizlere aktarmaya çalışacağım…

Tayyip’i anlayabilmemiz için herhalde dedelerinin nerden geldiğine bakmak yeterli olacaktır…

Tayyip’in anne tarafı Rize ili Güneysuyu ilçesine Gürcistan’ın başkenti Batum’dan gelmiştir. O sıra da Batum’dan gelen aileler arasında “Mezarcı” ailesi de vardır. ( Hatırlayın milletvekili olduğu dönemde sapıtarak kendini peygamber ve mehdi ilan eden hasan mezarcı bu aileden gelmektedir)

1991 yılı milletvekili seçimlerinde liste savaşı yapanlar arsında Erbakan ile Tayyip varı. Erbakan kendine yakın isimlerin liste başına getirilmesini istiyordu. Ama buna Tayyip şiddetle karşı çıkıyordu! Erbakan’ın seçimi Ali Oğuz’dan yanaydı… Anca Tayyip liste başına Gürcü kökenli, Ümraniye Müftüsü Hasan Mezarcıyı yazmak istiyordu. Erdoğan oarti merkezeine direniyordu ve sonuçta istediği oldu!!!

Mezarcı da Tayyip’e layık biri olduğunu kanıtları. Örneğin partinin Bayrampaşa teşkilatında kadınlara yaptığı konuşmada Atatürk’e iğrenç iftiralarda bulundu… Bu konuşmada kendi kökenini de dışa vurdu! Mezarcı konuşmasında şunları söyledi:

“Atatürk milliyetçiliği ne demek? Herkes Türk’üm diyecek, ne yani, senin hatrın için ben anamı babamı inkar mı edeyim? Ben senin atan gibi veled-i zina mıyım? Ben Batum’luyum benim köküm belli…!”

Tayyip beyde aynı sıralarda Almanya’da yaptığı bir konuşma da:

“Ne mutlu Türküm diyene ne demek? Sen “Ne mutlu Türküm diyene” dersen, o da “Ne Mutlu Kürdüm diyene” der…”

Yine Tayyip’in yakın arkadaşlarından Rize milletvekili Şevki Yılmaz şöyle çığırıyordu:

“Şimdi gençler! Müjde veriyorum. Şafak var… Şafak! Vallahi şafak var! Safları sıklaştırın… Tahrik için konuşmuyorum, şafağı gördüm… Nerede? İşte burada! Sümeyyeler! Nerede? İşte burda; Bilaller!
Şafak vakti Gençler, gençler…! Muhammed İkbal’i dinle, meşhur şair: “Güneş doğarken şafak gelir. Kızıllık olur sabah. Gök kızarmadan güneş gelmez. Şehit kanı dökülmeden hak gelmez.”

Tayyip’in çocukları Sümeyye, Bilal ve diğerleri soluğu Amerika’da alıyorlar, öğrenimlerini orada devam ettiriyorlardı. Akranları türban kavgası verirken kendileri, babalarının açıklamalarını da görüldüğü gibi türbanla okuyamadıkları için Amerkiya gitmişler! Sümeyye ABD’de Hollywood yıldızları ile yemek yiyordu…

Kızları Amerika’da Robert De Niro ile mum ışığında yemek yiyen Tayyip, 1994 yılında Ümraniye’de gene çığırıyordu:

“Bir gece saat bir buçukta elektrik direğinde yaşlı amca, eve dönüyorum, araba ile durdum, gece saat bir otuz durdum. Üç dört tane genç, “amca” dedim. “Yahu ne yapıyorsun?” Elektrik çarpacak in aşağı bu gençler çıksın bağlasın” hiç umrunda değildi.

Bağladı, indi. Gayret kararlı. İfade aynen şöyle; “Sen bana şahadeti çok mu görüyorsun?” dedi “yahu amca Refah’ın bayrağı ile şahadetin ne alakası var Allah aşkına?” “Sen ne diyorsun?” “Her refah bayrağı, Muavenet Muhribi’nden Saratoga’ya bir mermidir.” dedi. Şimdi soruyorum sizlere; bu inancın , bu imanın önünde Amerikası, Batısı basını televizyonu durabilir mi?”

Kızının yaptıklarını anlatamayan Tayyip Amerika’ya sövüyor…

Neyse biz Tayyip’in kökenini araştırmayı sürdürelim… Tayyip Başbakan olarak memleketi Rize’nin Güneysu Beldesine gittiğinde kendisini hemşerileri “Potamya’ya hoşgeldin” “Potamya’nın Gururu!” pankartlarıyla karşıladı…

Buralar ise Güneysu olarak bilinirdi… Potamya nereydi? İşin aslı ortaya çıktı… Güneysu ilçesinin Rumca ismi Potamya idi… Bu köyün ahalisinin bazıları sonradan Müslüman(!) olmuş Rum’du…! Hala Güneysu ilçesinin rumca ismini kullanıyorlarsa Türklüğü içlerine sindirememişlerdi demekti… Tayyip ise bu karşılamadaki pankarttan rahatsız olmadı!

Başbakan olduğunda ilk ziyaretini Yunanistan‘a gerçekleştiren Tayyip Ramazan olduğu halde oruç tumamıştı… Erdoğan Smitis ile görüşmesinde ilgi çekici bir taraf var… Bu da şu:

Tayyip İngilizce bilmiyor… Smitis’te Türkçe bilmiyor!!! Peki ama bunlar nasıl konuştu?

Tayyip buna bir açıklama getirdi… Anlattığına göre ilk patronu bir Rum’du!!!

 Ergün Poyraz’ın “Musa’nın Çocukları” Adlı eserinden alınmıştır.
 Recep Tayyip Erdoğan, Aldatma ve Karalama Partisi genel başkanı

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !